Aprīlī sabiedriskajā transportā vismazākais vandalisma gadījumu skaits 2011.gadā
Aprīlī, kad sabiedriskajā transportā norisinājās akcija Roku darbs…to pamana konstatēti 229 vandalisma gadījumi, kas ir vismazākais gadījumu skaits 2011.gadā. Savukārt janvārī tika konstatēti 257, februārī 327, bet martā 308 vandālisma gadījumi.
"Lai gan vandalisma gadījumu skaits sabiedriskajā transportā joprojām ir liels, esam gandarīti, ka tas ir mazinājies, salīdzinot ar šā gada pirmajiem mēnešiem, un ceram, ka tas turpinās samazināties arī nākamajos mēnešos," saka "Rīgas satiksmes" ekspluatācijas direktors Jānis Dziedātājs.
"Rīgas satiksme" atgādina, ka, lai pievērstu sabiedrības uzmanību vandalisma nodarītajām sekām sabiedriskajā transportā, jo īpaši tramvajā, "Rīgas satiksme" 6.aprīlī uzsāka akciju Roku darbs… to pamana. Akcija norisinājās visu aprīli. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību šai aktualitātei, vēl visu maija mēnesi tramvaju vagonos būs izvietoti informatīvi plakāti, kādi izskatītos vagoni, ja tie netiktu atjaunoti.
Aprīlī "Rīgas satiksmes" mājas lapā norisinājās aptauja, lai uzzinātu lapas apmeklētāju viedokli par to, kā labāk un efektīvāk cīnīties ar vandalismu. Aptaujā kopumā piedalījās vairāk nekā 3500 Rīgas satiksmes interneta lapas apmeklētāji, un vairāk nekā puse – 60% aptaujas dalībnieku uzskata, ka labākais un efektīvākais veids, kā cīnīties pret vandalismu sabiedriskajā transportā, ir ieviest videonovērošanu.
23% respondentu uzskata, ka vandaļus labāk spētu savaldīt bargāku sodu piemērošana. 7% aptaujas dalībnieku uzskata, ka jāpalielina policijas reidu skaits, tikpat iestājas par plašāku sabiedrības izglītošanu un informēšanu. Tikai 3% respondentu uzskata, ka efektīvs būtu aicinājums godīgiem pasažieriem ziņot par pārkāpumiem.
"Rīgas satiksmes" apkopotie statistikas dati liecina, ka 2010.gadā sabiedriskajā transportā kopumā tika konstatēti 2452 vandalisma fakti – sasisti un saskrāpēti durvju un salona logu stikli, apzīmēti vagoni no ārpuses, sazīmēti saloni, sagriezti, nolauzti vai nozagti sēdekļi, nozagti avārijas āmuriņi un cita veida bojājumi. No tiem 71% (vai 1747) bojājumi veikti tramvajos. Tiešie zaudējumi no vandalisma sabiedriskajā transportā 2010.gadā bija 132 tūkstoši latu, bet 2011.gada pirmajos divos mēnešos iztērēti jau 47 tūkstoši latu.
"Rīgas satiksme" aicina pasažierus būt aktīviem un ziņot par gadījumiem, kad sabiedriskā transporta līdzekļi tiek bojāti, policijai vai arī "Rīgas satiksmei" pa bezmaksas tālruņa numuru 80001919. Savukārt, plašāku informāciju par "Rīgas satiksmes" piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājas lapā www.rigassatiksme.lv .